Töö treenerina ja sport

Loodus annab sportimiseks rohkelt võimalusi - treening Mustamäe kalda tõusudel


Bioloogia hariduse saanud inimesena olen alati rõhutanud, et vaimne ja füüsiline tervis käivad käsikäes ja seda kogu organismi arengu vältel - sünnist kuni surmani.

Inimene on looduse poolt loodud elama aktiivset eluviisi, mistõttu on passiivsus ka paljudele terviseprobleemidele aluseks.

Olles ise sportlasena liikumise tulihingeline pooldaja, olen ka noortele pidevalt rõhutanud liikumise ja spordi tähtsust - nii spetsiaalselt treenides kui ka igapäevases elurütmis.

TERVES KEHAS ON TERVE VAIM!


Oma treenertöös keskendun peamiselt noorsportlaste füüsilise võimekuse arendamisele, spordi vastu huvi tekitamisele noorte seas ning mõtestatud ja teaduspõhisele treenimisele.

Sport ja koos treenimine paneb noori üksteist austama, tekitab tugeva ja kauakestva sõpruskonna ning loob tervise tugitalad terveks eluks.

Hetkel töötan jalgrattaspordi treenerina CFC Spordiklubis ja annan treeninguid vanemale noorte vanusegrupile (15+). Oman vastava ala treenerikutse kehtivat taset - EKR 7 (meistertreener) ning kuulun ka jalgrattaspordi alaliidu treenerite kutsekomisjoni.


Ühispilt õpilastega Glehni pargis

Filter temposarja kolm liidrit aastal 2017


Koos trenni tehes, võisteldes tekib ühtekuuluvuse tunne, sportlik kambavaim ja austus üksteise vastu.

Targalt ja teadlikult sporti tehes õpitakse end analüüsima, tegevusi planeerima, eesmärke seadma ja nende nimel ennast motiveerima. Need oskused on vajalikud elus ka teistel aladel ning annavad julgust ja enesekindlust.

Spordis on oluline TAHE ja JÄRJEPIDEVUS!Lisaks treeneritööle olen nautinud aastaid jalgrattasporti ka ennast treenides ja tulemussportlasena kodumaal võisteldes. Võidu on sõidetud erinevatel jalgrattaspordi distsipliinidel ja saavutatud mitmeid hinnatavaid kohti.


Järgnev loetelu minujaoks olulisematest saavutustest rattaspordis:

- September 2019 Filter temposõidusarja absoluutarvestuse üldvõitja

- September 2018 Filter temposõidusarja absoluutarvestuse üldvõitja

- September 2017 Filter temposõidusarja absoluutarvestuse üldvõitja

- Juuli 2016 Eesti meister 4km trekisõidu meeskondlikus jälitussõidus

- Juuni 2015 – II koht maanteeratta eraldistardi Eesti meistrivõistlustel (M-Eliit klassis)

- Mitmekordne Otepää Trismile/Ironaman meeskondliku triatloni võitja

Filter Temposarja koondautasustamine 2019. aastal - kolmekorde üldvõitja

Sport viib ka kodumaalt eemale - selleks on treeninglaagrid, mis annavad võimaluse keskenduda just spordile


Läbi spordi avastad Sa enda jaoks uut maailma ja avardad oma silmaringi. Treeningud nii treeneri kui ka sportlasena mitmekesistavad minu rutiinset argipäeva ja võimaldavad viia mõtted mujale keskendudes vaid meeldivale.


Oluline on leida sporti tehes endale just see õige ja vaheldusrikas süsteem, millega väldid liigset rutiini ja ühekülgsust.

Treeningud peavad olema vaheldusrikkad - seda eriti just noorte treeneritöös